Chára si pripísal na svoje konto dve plusky

06.06.2013 Celý región

New York 6. júna (TASR) - Už iba jedno víťazstvo delí hokejistov Bostonu Bruins od postupu do finále tejto sezóny zámorskej NHL. V treťom stretnutí, prvom na domácom ľade, zdolali vo finále Východnej konferencie Pittsburgh Penguins 2:1, stalo sa tak však až po dvojnásobnom predĺžení. Strelcom rozhodujúceho gólu sa stal v 96. minúte Patrice Bergeron. Boston tak už vedie v tejto sérii 3:0 na zápasy.

Bruins po prvej tretine viedli po góle Davida Krejčího 1:0, "tučniakom" sa v prostrednej časti zásluhou Chrisa Kunitza podarilo vyrovnať. Po bezgólovej tretej tretine i prvom predĺžení, tak prišla v druhom veľká chvíľa Patrice Bergerona, ktorému pri góle asistovali Brad Marchand a Jaromír Jágr. Slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade viac ako 42 minút, najviac zo všetkých korčuliarov a okrem dvoch striel mal aj dva plusové body.

Štvrtý zápas, v ktorom bude mať Boston prvú možnosť rozhodnúť o svojom postupe do bojov o Stanleyho pohár, je na programe v sobotu 8. júna o 02.00 h SELČ.

Boston Pittsburgh 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)